Szkolenia na uprawnienia podstawowe i selekcyjne 2017 i te stresujące egzaminy


Jak co roku czerwiec był w okręgu łomżyńskim miesiącem pełnym nauki i stresów dla kolegów odbywających od 4 marca kursy na uprawnienia podstawowe oraz od 18 marca dla myśliwych, których niewielu zdecydowało się na zdobycie uprawnień selekcjonerskich. Na pierwszy ogień poszli kandydaci na myśliwych. Już na początku czerwca, po zakończeniu szkoleń odbyły się ich egzaminy, do których przystąpiło 47 osób. Egzaminy składały się z części pisemnej (test), ustnej i sprawdzianu strzeleckiego obejmującego umiejętności bezpiecznego obchodzenia się z bronią palną. Kolega Radosław Gromadzki najlepiej poradził sobie na egzaminach i został nagrodzony przez komisję egzaminacyjną pamiątkowym albumem. Po ostatnim egzaminie odbyło się tradycyjnie uroczyste pasowanie na myśliwego. W tym roku pogoda zmusiła organizatorów do odbycia tego aktu pod dachem. Niestety nie wszyscy kandydaci na myśliwych, przeszli przez gęste sito ustanowione Rozporządzeniem Ministra Środowiska i dokładnie pilnowane przez komisję egzaminacyjną.

W ostatnim tygodniu czerwca, poprzedzone długą przerwą, odbyły się egzaminy na uprawnienia do wykonywania polowania stopnia selekcjonerskiego, na który składała się cześć pisemna (test) oraz cześć ustna. Do egzaminów przystąpiło 27 osób. I należy podkreślić, że pomimo bardzo trudnego testu oraz wymagającej komisji egzaminacyjnej na egzaminie ustnym uprawnienia selekcjonerskie otrzymało 26 myśliwych. Kolegą, który najlepiej poradził sobie na egzaminie był Marcin Mieczkowski. Uznany został przez komisję egzaminacyjną za najlepiej zdającego egzamin i nagrodzony pamiątkowym albumem.

Naszej nowej Dianie – Koleżance Beacie, i kolegom, którzy uzyskali uprawnienia do wykonywania polowania stopnia podstawowego serdecznie gratulujemy i niech Wam Bór Darzy!

Również nowym selekcjonerom ślemy serdeczne gratulację i życzymy mocnych i ciekawych trofeów rogaczy i byków.

Z myśliwskim Darz Bór
Katarzyna Dera

Egzaminy na uprawnienia selekcjonerskie

Egzamin ustny na podstawowe uprawnienia

Egzamin strzelecki na podstawowe uprawnienia

Egzamin pisemny na podstawowe uprawnienia

Previous Konkurs plastyczny "Las, nasze wspólne dobro"
Next Czy padłe świnie spowodują roznoszenie ASF po kraju? Utylizacja i transport są groźniejsze niż zarażone dziki!