I Międzynarodowe Spotkanie Kresowych Dian Białowieża 2017


Witam!

W dniach 3-4 czerwca 2017 roku Podlaski Klub Dian działający przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Białymstoku organizuje I Międzynarodowe Spotkanie Kresowych Dian Białowieża 2017.

Tematem konferencji jest “Rola kobiet we współczesnym łowiectwie w Polsce i innych krajach Europy”, a wśród prelegentów będą przedstawicielki Polski, Litwy, Łotwy i Estonii.

Celem spotkania będzie wymiana doświadczeń oraz nawiązanie współpracy z pokrewnymi klubami kobiet polujących w kraju i za granicą w zakresie działalności na rzecz kultury, tradycji i etyki łowieckiej, propagowania łowiectwa wśród kobiet, edukacji ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz wiedzy o środowisku naturalnym wśród społeczeństwa.

Spotkanie pod patronatem honorowym: Wojewody Podlaskiego, ZO PZŁ w Białymstoku, redakcji “Łowca Polskiego”.

Pierwsze w historii, międzynarodowe spotkanie kresowych Dian zapoczątkowane przez Podlaski Klub Dian z Białegostoku, w przyszłości ma być imprezą cykliczną i w następnych latach zamierzają je organizować Diany z Zarządów Okręgowych PZŁ z Elbląga, Łomży, Olsztyna i Suwałk na swoich terenach.

Zapraszamy nasze polujące koleżanki z innych okręgów, stażystki i te, które dopiero przymierzają się do wstąpienia w szeregi PZŁ. Będzie nam bardzo miło gościć na Podlasiu, w pięknym miejscu jakim niewątpliwie jest Białowieża.

Darz Bór!
Prezes Podlaskiego Klubu Dian

Alicja Milewska

Previous Perełki Ciechanowca
Next Szkolenie w Powiatowym Inspektoracie Weterynaryjnym w Zambrowie