Polowanie wigilijne 2016 w K.Ł. “Czajka” Jedwabne


W roku 2016 sezon polowań zbiorowych rozpoczęliśmy w Kole Łowieckim “Czajka” w Jedwabnem od obchodów uroczystości związanych z dniem Św. Huberta. Uroczysta msza święta prowadzona przez Biskupa Stanisława Stefanka oraz posiłek w lokalnej restauracji w Jedwabnem zakończył ten dzień obfitujący w wiele atrakcji.

Kolejne polowania z różnym skutkiem odbywały się na terenach należących do naszych obwodów. Na jednym z pierwszych naganka wypchnęła sporą watahę dzików. Jeden został strzelony przez piszącego te słowa i jako eksperyment został przetestowany jak należy postępować z tuszą w czasach kiedy rządzi ASF. Na szczęście badanie pokazało, że dzik był zdrowy. Wszystkie polowania odbywały się w miłej i koleżeńskiej atmosferze.

W dniu 18.12.2016 zostało zorganizowane polowanie wigilijne, na którym przeprowadzono cztery mioty. Zwierzyna w tym dniu nie chciała współpracować z myśliwymi. Polowanie zakończyliśmy wobec tego bez strat i pozyskań. Następnie Prezes Koła Kol. Kazimierz Kurkowski, złożył wszystkim obecnym życzenia świąteczne i noworoczne. Wszyscy obecni myśliwi oraz stażyści spędzili ten dzień przy ognisku w miłej atmosferze. Taka atmosfera powinno zawsze towarzyszyć na polowaniach. Nie jest przecież tak do końca ważne, co będzie na pokocie ale w jakich humorach myśliwi wrócą do domów.

Pozdrawiam i Darz Bór wszystkim polującym i nie tylko.
Piotr Choiński

Galeria zdjęć autorstwa Piotra Choińskiego z polowania wigilijnego 2016 w Czajce Jedwabne

Previous Udział dzieci w polowaniach na antenie Magazynu Ekspresu Reporterów
Next Czas na wystąpienie do PLW o zwrot kosztów przechowywania tusz dzików upływa 28 grudnia 2016