Hubertus w K.Ł. “Zając” Wysokie Mazowieckie 2016


Zgodnie z wieloletni ą tradycją Koła Łowieckiego “Zając” Wysokie Mazowieckie sezon polowań zbiorowych rozpoczął się polową mszą przy myśliwskim krzyżu w Gołaszach Górkach. Krzyż ten został ufundowany przez członków Koła Myśliwskiego “Zając” Wysokie Mazowieckie z okazji 40 lecia Koła.

W dniu 5 listopada 2016 r. na mszę zaplanowaną na godzinę 12:00 licznie przybyli okoliczni mieszkańcy, koledzy myśliwi oraz zaproszeni goście. Przed mszą ks. kanonik otrzymał pamiątkowy, myśliwski ornat ufundowany przez koleżankę dianę Urszulę Sokólską. Kazanie, w którym była mowa o współpracy myśliwych z lokalną społecznością, etyce myśliwskiej, potrzebie dbania o przyrodę oraz zwierzynę na polach i w lasach wygłosił Honorowy Członek Koła, Ks. Kanonik Mirosław Orłowski. Podkreślał w nim konieczność zachowania dobrych relacji wśród myśliwskiej braci oraz propagowania łowiectwa i opieki nad przyrodą.

Po mszy świętej w ramach “ogłoszeń parafialnych” Prezes Koła kol. Waldemar Wiśniewski podziękował Księdzu Kanonikowi i wszystkim zgromadzonym za przybycie a następnie zaprosił na ognisko, bigos oraz pieczenie kiełbasek. Dyskusje, opowieści myśliwskie, z czasem stawały się coraz głośniejsze a dziki “coraz większe”!

W tym miejscu należą się szczególne podziękowania kolegom: Mariuszowi Milewskiemu, Andrzejowi Wojno, Tadeuszowi Świeckiemu, to dzięki ich pracy dzień przed mszą zostały odbudowane stoły, które zostały zniszczone przez wandali.

Do zobaczenia za rok! Darz Bór!
Waldemar Wiśniewski

Galeria zdjęć z obchodów Hubertusa w kole łowieckim Zając Wysokie Mazowieckie 2016

Previous Tropem łosia
Next Hubertus w K.Ł. "Jarząbek" Szepietowo 2016