Hubertus w K.Ł. “Lis” Białystok 2016


W bieżącym roku, zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem, sezon polowań zbiorowych w KŁ “Lis” Białystok uroczyście otwarto w pierwszą sobotę (tj. 5 listopada) po przypadającym w dniu 3 listopada najważniejszym święcie polskich myśliwych, czyli dniu Św. Huberta.

Około godz. 8:00 nieopodal miejscowości Nowe Grodzkie w obwodzie 203 odbyła się uroczysta odprawa myśliwych, którą przeprowadził prowadzący polowanie, a zarazem Łowczy Koła kol. Grzegorz Grodzki. Na wstępie przywitał on przybyłych myśliwych z koła oraz zaproszonych gości, a w szczególności kol. Wiesława Stanisławskiego – Leśniczego Leśnictwa Trzeciny, który swoją osobą uświetnił naszą uroczystość, jak również pokrótce przypomniał zasady bezpieczeństwa, planowane mioty oraz zwierzynę do odstrzału.

Po wylosowaniu kart stanowiskowych rozpoczęto pierwsze pędzenie. W tak uroczystym dniu zaplanowano tylko kilka miotów zostawiając tym samym więcej czasu na wspólne biesiadowanie. W jednym z pędzeń padło jedno koźlę, które jak się później okazało stanowiło w tym dniu jedyną zdobycz.

Podczas uroczystego skromnego pokotu nastąpiła również podniosła chwila dla naszego koła, a w szczególności dwóch naszych kolegów tj. Romana Szydłowskiego
i Stanisława Kruszewskiego, którzy zostali odznaczeni Brązowymi Medalami Za Zasługi dla Łowiectwa Białostockiego. Dekoracji wyróżnionych dokonał kol. Wiesław Stanisławski wspólnie z członkami Zarządu KŁ “Lis”.

W dalszej części tak wspaniale rozpoczętego dnia przenieśliśmy się do nowopowstałego na terenie naszego obwodu domku myśliwskiego naszego kolegi, a zarazem Łowczego KŁ “Lis” Grzegorza Grodzkiego, gdzie rozpoczęto uroczystą biesiadę w miłej koleżeńskiej atmosferze.

Darz Bór!
Adam Frankowski

Galeria zdjęć z Hubertusa w Lisie Białystok 2016

Previous Uruchomiono w Łomży 2 chłodnie do przechowywania tusz dzików
Next Hubertus w K.Ł. "Sokół" Łomża 2016