Relacja z konkursu sygnalistów w Pniewie 2016


Tradycyjnie już, bo w domku koła łowieckiego “Knieja” w Łomży, położonym w miejscowości Pniewo, podsumowano coroczne szkolenie sygnalistów. W dniu 2 czerwca jury pod kierownictwem Waldemara Borusiewicza, oceniło wyniki trzymiesięcznego szkolenia kandydatów, na uprawnienia do wykonywania polowania stopnia podstawowego, w dziedzinie sygnalistyki myśliwskiej. Każdy z nich zagrał jeden sygnał i rozpoznawał brzmienie trzech sygnałów granych przez członków jury. Pomimo, że sprawdzanie umiejętności trwało dość długo, to nikt zapewne się nie nudził, mając możliwość i dość czasu na koleżeńskie kontakty.

Jak co roku, była to również okazja do integracji uczestników kursu a także do nawiązania nowych znajomości. Kursanci przygotowali ognisko, przy którym można było spróbować tradycyjnej pieczonej kiełbaski i nie tylko. W wyniku zmagań konkursowych, bo tak oficjalnie nazywamy to spotkanie, klasą dla siebie okazał się Kolega Jarosław Szabłowski s. Andrzeja, który gra wszystkie sygnały a że zagrał dobrze, to nie miał problemów z wygraniem rywalizacji wśród stażystów. Uwaga idzie nowe, gdyż następne trzy miejsca zajęły Diany: Katarzyna Barszcz, Monika Lipińska i Elżbieta Kaszeta. Brawo dziewczyny, bo nie tylko dobrze opanowałyście grę na rogu ale bardzo urodziwie wyglądacie w trakcie gry. Nie przypuszczałem, że róg może aż tak bardzo upiększać twarz grającej kobiety. Brawo. Dobre wyniki uzyskali również Janusz Jabłoński i Marek Bazydło ale niestety ulegli Dianom w bezpośredniej rywalizacji.

Oprócz stażystów w szranki konkursowe stanęli również “grajkowie” bo tak umówiliśmy się nazywać koleżanki i kolegów grających w grupie “zaawansowanej”. W tym roku grupa ta była wyjątkowo liczna, wystartowało aż dziewięć osób, które grały po trzy dowolnie wybrane sygnały, po jednym z klas A, B i C. Najlepszym okazał się Przemysław Rutkowski, który wybrał trzy najtrudniejsze sygnały w każdej z klas i zagrał je bardzo dobrze. Drugie miejsce zajęła Patrycja Małs, a trzecie zwycięzca w konkursie stażystów Jarosław Szabłowski.

Kiedy piszę ten tekst, jest już po egzaminach i przy okazji pragnę poinformować, że co prawda nie wszyscy zdali, ale wyniki pomimo losowanych przez komputer testów były bardzo dobre. Ze swej strony dziękuję za włożony trud i gratuluję wyników. Ponadto pragnę poinformować, że od połowy października rozpoczynamy w łomżyńskim ZO PZŁ szkolenie sygnalistów, na które już teraz serdecznie zapraszam wszystkich chętnych i to nie tylko tych którzy są myśliwymi lub chcą nimi zostać, ale naprawdę wszystkich. Dokładny termin rozpoczęcia szkolenia, które potrwa do końca maja 2017 r. ogłosimy na stronie internetowej i w komunikacie do kół łowieckich.

Niech Św. Hubert obdarza myśliwych swoimi łaskami, a medalowymi tych którzy grają na rogach.

Jerzy Włostowski

Galeria zdjęć z konkursu

Previous Przedmeczowy Wawrzyn 2016
Next Wyniki zawodów strzeleckich o Puchar Burmistrza Ciechanowca 2016