Przedmeczowy Wawrzyn 2016


Dlaczego przedmeczowy, ano dlatego, że w dniu 25 czerwca, kiedy to na strzelnicy myśliwskiej w Czerwonym Borze rozgrywane były obowiązkowe zawody wawrzynowe o Puchar Prezydenta Miasta Łomża, o godzinie 15:00 na Piłkarskich Mistrzostwach Europy we Francji swój mecz grali Polacy ze Szwajcarami. Myślę, że “dzięki temu” frekwencja na zawodach nie była najlepsza i prawie wszyscy uczestnicy zawodów, nie tylko strzelcy, śpieszyli się na ten mecz i to bardzo. Zapewne dlatego też, rozmowy między kolegami dotyczyły głównie meczu a sama atmosfera na strzelnicy była dziwnie ekscytująca. Odbiło się to również na zakończeniu zawodów, którego to zakończenia, większość strzelców jak zwykle nie doczekała, z tym, że tym razem, została ich tylko garstka.

W zawodach udział wzięło 61 strzelców, którzy reprezentowali 12 okręgów PZŁ: Białystok, Ciechanów, Elbląg, Gdańsk, Olsztyn, Ostrołękę, Płock, Siedlce, Suwałki, Toruń, Warszawę i Łomżę. To co stwarzało sympatyczne i urodziwe widoki to fakt, że o poprawę urody zawodów zadbały cztery startujące w zawodach Diany. Klasą dla siebie, i to nie tylko w konkurencji urody, była Dominika Przeorek z Ciechanowa która z wynikiem 386 pkt. zwyciężyła w kategorii Dian. Drugie miejsce zajęła równie urodziwa Martyna Lubecka z Warszawy – 346 pkt, na trzecim uplasowała się najładniejsza z łomżynianek Edytka Kifiak – 278 pkt.

Zgodnie z regulaminem zawodów, pamiątkowymi pucharami wyróżnieni zostali najlepsi strzelcy z klasy powszechnej:
1. Rafał Kozikowski – okręg łomżyński – 464 pkt
2. Andrzej Chodowiec – okręg siedlecki – 461 pkt
3. Zbigniew Kleszczewski – okręg suwalski – 443 pkt

Podstawową była klasyfikacja otwarta, w której czołowe miejsca zajęli:
1. Marek Goerick z Elbląga 474 pkt,
2. Tomasz Huminiak z Warszawy 474 pkt,
3. Michał Szugajew z Ciechanowa 473 pkt,
4. Tomasz Komarowski z Białegostoku 465 pkt,
5. Rafał Kozikowski z Łomży 464 pkt,
6. Marek Kulikowski z Białegostoku 463 pkt.

Przy równych wynikach, o pierwszym miejscu zdecydował baraż przeprowadzony na kręgu, który jak to każdy baraż, był atrakcyjnym zakończeniem zawodów, tym bardziej, że pozwolił wyłonić zwycięzcę, dopiero w strzelaniu do pierwszego pudła.

Z serdecznym Darz Bór i zaproszeniem na Leśny Turniej Strzelecki w dniu 20 wrzesnia

Jerzy Włostowski

Galeria zdjęć z zawodów

Previous Zaproszenie ZO PZŁ w Przemyślu na III edycję warsztatów kynologicznych 2016
Next Relacja z konkursu sygnalistów w Pniewie 2016