Relacja z Mistrzostw PZŁ Dian w Strzelaniach Myśliwskich 2016


W dniach 11-12 czerwca bieżącego roku na strzelnicy myśliwskiej w Toruniu miały miejsce Mistrzostwa PZŁ Dian w strzelaniach myśliwskich. We współzawodnictwie wzięły udział 104 diany z 40 okręgów a wśród nich 2 reprezentujące Okręg Łomżyński. Wyniki zawodów podzielono na ranking indywidualny i drużynowy a dodatkowo panie strzelały zarówno w klasie mistrzowskiej jak i powszechnej. W klasie mistrzowskiej bezkonkurencyjną okazała się kol. Beata Hein osiągając wynik 439/500 punktów a w klasie powszechnej kol. Mariola Marczak-Grzybek zajmując pierwszą lokatę z wynikiem 401/500 punktów. Najlepszymi w klasyfikacji drużynowej zostały kol. z Katowic.

Zawody trwały dwa dni, podczas których ponad setka Dian walczyła o jak najlepsze wyniki w konkurencjach śrutowych (zając, przeloty, oś myśliwska, krąg myśliwski) a także kulowych (dzik, rogacz i lis). Strzelnica na Toruńskich Glinkach spodobała się większości, bardzo blisko siebie rozmieszczone stanowiska pozwalały na szybkie zmiany konkurencji zapewniając przy tym możliwość podpatrywania techniki, sposobów strzelania naszych mistrzyń. Cała oprawa, zaplecze organizacyjne i zapewnione atrakcje, czyli między innymi pokaz strzelania stricte wyczynowego (strzał bez dłuższego celowania w najróżniejszych możliwych pozycjach np. spod kolana!) sprawiły, że te zawody pozostaną w pamięci na długo, szczególnie osobom, które w ogólnopolskich zawodach po raz pierwszy brały udział właśnie w grodzie Kopernika.

Pierwszego dnia po części oficjalnej, w hotelu nieopodal lasu od wczesnych godzin wieczornych toczyły się rozmowy o łowach. Niezwykle miło było posłuchać opowieści bardziej doświadczonych łowiecko kolegów i koleżanek, którzy z niezwykłą pasją i zaangażowaniem opowiadali o swoich obwodach, zwierzynie czy osiągnięciach na strzelnicach w całym kraju. Punktem kulminacyjnym całego spotkania była wspólna kolacja. Organizatorzy zapewnili niezwykle smaczne strawy, całą atmosferę podtrzymywał zespół zapraszający do szaleństw na parkiecie a miłym i ciekawym oderwaniem były tańce przy choreografii zaproszonej instruktorki zumby.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom osiągniętych wyników i dziękujemy za miłą atmosferę, do zobaczenia za rok.

Darz Bór!
Edyta Kifiak

Galeria zdjęć z Mistrzostw Dian w Toruniu 2016

Previous Zaproszenie na zawody strzeleckie o Puchar Prezydenta Miasta Łomża 2016
Next Relacja z III Kongresu Kobiet Polujących "Dianą Być" 2016 w Warszawie