Szkolenie okręgowych rzeczników prasowych PZŁ w Warszawie 2016


W dniach 10-11 maja 2016 w siedzibie Zarządu Głównego PZŁ w Warszawie miało miejsce pierwsze w tym roku szkolenie okręgowych rzeczników prasowych PZŁ, którego celem było przygotowanie nowo powołanych rzeczników do pełnienia swoich funkcji. Szkolenie obejmujące zagadnienia takie jak: współpraca z mediami, informacje prasowe, wypowiedzi dla mediów, konferencje prasowe, komunikacja w internecie, serwisy społecznościowe prowadził doświadczony trener i specjalista za zakresie public relations Sebastian Łuczak. Gospodarzem i współprowadzącym szkolenie była obecny rzecznik prasowy PZŁ, koleżanka Diana Piotrowska, która przedstawiła wszystkim zgromadzonym nową strategię komunikacyjną PZŁ. Jako gość specjalny w spotkaniu wziął udział kolega Przemysław Malec, redaktor magazynu Darz Bór, który udzielał porad, odpowiadał na pytania i opowiadał o kulisach swojej pracy.

Wspomniana nowa strategia komunikacyjna opiera się na założeniu proaktywnych działań w mediach przez rzeczników prasowych przy współpracy z zarządami okręgowymi i kołami łowieckimi. Istotą jej jest pokazanie pełnego i prawdziwego oblicza polskiego łowiectwa obejmującego wiele aspektów takich jak: kultura, tradycja, edukacja, działalność na rzecz ochrony przyrody itd., oraz bezpardonowa walka z różnymi organizacjami rozpowszechniającymi informacje nieprawdziwe i szkalujące obraz łowiectwa w Polsce.

Jako okręgowy rzecznik prasowy zwracam się do koleżanek i kolegów z naszego okręgu z prośbą o pomoc w wypełnianiu zadań związanych z tą funkcją. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu ze mną za pośrednictwem Zarządu Okręgowego, lub poprzez formularz kontaktowy na stronie Kontakt.

Darz Bór!
Mariusz Dejneka

Galeria zdjęć ze szkolenia okręgowych rzeczników prasowych PZŁ

Previous Warsztaty metodyczne dla nauczycieli i przedstawicieli kół łowieckich
Next Wyniki zawodów strzeleckich o Puchar Wiosny 2016