Hubertus w K.Ł. “Cietrzew” Jeńki 2015


Dnia 14.11.2015 w naszym kole obchodziliśmy święto patrona myśliwych św. Huberta. Świętowanie rozpoczęliśmy polowaniem prowadzonym przez prezesa koła kol. Krzysztofa Pogorzelskiego i łowczego kol. Dariusza Smoktunowicza.

Na zbiórkę o godz. 8 rano stawiło się 18 myśliwych w tym 4 gości z KŁ Jarząbek Szepietowo. Mimo nocnych opadów deszczu pogoda ustabilizowała się i było chwilami nawet słonecznie, choć wiatr był dość silny. Zaplanowaliśmy 5 miotów, tak aby zakończyć polowanie około godziny 12:00. Pozyskaliśmy 2 lisy, choć w każdym miocie były dziki, ale sprytnie krążyły w młodnikach i nie dały się wygonić na linie myśliwych.

O godzinie 13:00 ksiądz proboszcz parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Sokołach ks. Czesław Małż i wikariusz ks. Arkadiusz Ryłka rozpoczęli polową mszę świętą pod wiatą myśliwską „Cietrzew”. Tradycja corocznych mszy Hubertowskich w naszym kole jest kultywowana od ponad 10 lat i zawsze są to msze polowe, na łonie natury. Po mszy świętej odbyło się ślubowanie dwóch nowo przyjętych członków naszego koła, zwyczaj ślubowania w naszym kole jest praktykowany tylko i wyłącznie na polowaniu Hubertowskim. Myśliwi wyróżniający się w działaniach na rzecz koła, czy to w wykonywaniu polowania, czy to w pracach mających na celu poprawę warunków bytowania zwierzyny na uroczystości ku czci św. Huberta otrzymują wyróżnienia za swoją postawę.

Po części oficjalnej zasiedliśmy do biesiady, obowiązkowo zupa grochowa i bigos to potrawy, których nie mogło zabraknąć na naszej uroczystości. O godzinie 15:00 „dojechał” pieczony, gorący dzik, który był atrakcją wieczoru i był naprawdę bardzo smaczny.

Choć KŁ Cietrzew Jeńki liczy tylko 32 członków i ma tylko 2 niewielkie obwody to kultywowanie tradycji łowieckich od kilku lat jest bardzo ważnym zadaniem w naszym kole.

Darz Bór
Dariusz Smoktunowicz

Galeria zdjęć z uroczystości ku czci św. Huberta

Previous Informacje od Zarządu Głównego PZŁ w Warszawie
Next Start newslettera ZO PZŁ Łomża