Informacje od Zarządu Głównego PZŁ w Warszawie


Witam Koleżanki i Kolegów,

W ostatnim czasie udało nam się szczęśliwie zamknąć kilka projektów.

1. Utworzono elektroniczną bibliotekę PZŁ na stronie internetowej www.pzlow.pl Biblioteka–>Do pobrania.
Obecnie znajduje sie tam blisko 300 publikacji, które zostały wybrane spośród zbiorów biblioteki PZŁ a następnie zeskanowane i umieszczone do ogólnego użytku wszystskich myśliwych.
Biblioteka będzie rozbudowywana, już w najbliższym czasie pojawią się archiwalne numery Łowca Polskiego- już od pierwszego numeru!
Warto zwrócić również uwagę, na elektroniczny katalog publikacji, znajdujących się w bibliotece PZŁ – nie ma potrzeby jechać do Warszawy żeby sprawdzić czy szukane publikacje znajdują się w zbiorach, wystarczy tylko kliknąć w komputerze!

pzlow publikacje do pobrania

2. Niezmiernie miło jest nam również poinformować, że zakończyliśmy prace nad PZŁ TV. Telewizja łowiecka jest to miejsce gdzie można obejrzeć wiele programów o tematyce łowieckiej w jednym miejscu. Poza stałą ramówką programową znajduje się również VOD gdzie można obejrzeć konkretny odcinek, który nas interesuje. Telewizja cieszy się ogromnym zainteresowaniem i zachęcamy do umieszczenia informacji o niej na stronach internetowych ZO. Do TV można wejść przez główne menu lub przez obrazek znajdujący się na stronie głównej pod aktualnościami.

pzlow pzł tv

3. Do zakończonych projektów możemy wpisać również tłumaczenie strony internetowej PZŁ na język angielski. Na stronie w wersji angielskiej znajduje się wiele opracowań, które z pewnością przydadzą się polskim myśliwym przy redagowaniu pism po angielsku, ale przede wszyststkim będą doskonałym materiałem promującym polskie łowiectwo poza granicami naszego kraju. Na stronie znajduje się między innymi tłumaczenie: Prawa łowieckiego, Statutu, Regulaminu polowań, regulaminów konkursów i prób prac psów itp. Obecnie kończymy słownik polsko-angielski zawierający wybrane terminy z zakresu łowiectwa. Rozpoczęte zostały prace nad niemiecką wersją strony internetowej, zakończenie prac planowane jest na styczeń.

pzlow po angielsku

4. Ogłoszono kolejną edycję konkursów MYŚLIWI W SIECI oraz ROK MYŚLIWCA. Konkurs Myśliwi w sieci skierowany jest do zarządów okręgowych, ale przede wszystkim do wszystkich kół łowieckich, dlatego bardzo nam zależy żeby informacja znalazła się na stronach internetowych ZO oraz w komunikatach przesyłanych bezpośrednio do kół łowieckich. Regulaminy konkursów oraz gotowe banery internetowe przesyłam w załączeniu.

5. Informację na temat zamknięcia prac nad systemem egzaminowania kandydatów oraz selekcjonerów przekażemy podczas szkolenia 9-10 grudnia br.

Pozdrawiam

Diana Piotrowska

Starszy specjalista
Dział Organizacji i Szkolenia

Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego
ul. Nowy Świat 35, 00-029 Warszawa
Phone: +48 22 556-55-18
Mobile: +48 502 011 908
email: d.piotrowska@pzlow.pl

Previous 20-lecie koła "Bielik" Warszawa
Next Hubertus w K.Ł. "Cietrzew" Jeńki 2015