Regionalny Konkurs Dzikarzy Łomża 2013


Konkurs odbył w dniu 14.09.2013 w Łomży, zagroda na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny Nadleśnictwa Łomża oraz ścieżki tropowe w obwodzie łowieckim nr 153, dzierżawionym przez KŁ „Towarzystwo Prawidłowego Myślistwa w Ziemi Łomżyńskiej”. Do konkursu zgłoszono 12 psów z czego 9 gończych polskich, 2 niemieckie teriery myśliwskie i 1 jamnik szorstkowłosy standard.

Komisja Sędziów w składzie: Sędzia Główny: Jerzy Wieloch; sędziowie: Joanna Bykowska, Tadeusz Wójcik; asystent: Jerzy Włostowski oceniła 12 psów. Oceny psów dokonano w warunkach atmosferycznych: temperatura + 14° C, zachmurzenie całkowite, wiatr bardzo słaby z kierunków zmiennych, wysoka wilgotność powietrza. Warunki do pracy psów były bardzo korzystne. W wyniku oceny psów, Komisja przyznała: 4 dyplomy I stopnia, 3 dyplomy II stopnia, 2 dyplomy III stopnia.

W wyniku konkursu:

– dyplom I stopnia, lok. 1, oraz nagrodę ZO PZŁ w Łomży

przyznano suce BURZA znad Jeziora Sasek, rasy niemiecki terier myśliwski , ur. 16.09.2009, PKR. III-65101, nr rej. 8571/VI?09 Białystok, ojciec HEKTOR z Króliczego Dołka, matka AJSZA Bory Stobrawskie, hodowca: Franciszek Malewicz 12-120 Dźwierzuty ul. Szczycieńska 26/2, właściciel Leszek Czokajło 16-300 Augustów ul. Żurawia 46 .

– dyplom I stopnia, lok. 2, oraz nagrodę ZO PZŁ w Łomży

przyznano suce Gończa Ostoja (FCI) TIKA rasy gończy polski, ur. 18.04.2012, PKR.WU VI-16440 nr. Rej. 12996/XIX/12 Olsztyn, ojciec HETMAN Leśny Amok(FCI), matka TERI Rawicka Sfora (FCI), Hodowca Tomasz Perzyna 99-400 Łowicz ul. Włókiennicza 61, właściciel Tomasz Pichała 11-700 Mrągowo ul. Łabędzia 28.

– dyplom I stopnia, lok. 3 oraz nagrodę ZO PZŁ w Łomży

– przyznano suce CUMA Z Biebrzańskich Grądów (FCI) rasy gończy polski FCI 354, ur. 13.06.2012, PKR.Wu.VI-6875 nr. Rej. 9482/VI/12 Białystok, ojciec ETOS z Elklandu, matka KIRA Gończy z Dąbrowy (FCI), Hodowca Karol Choiński 15-641 Białystok ul. Krupniki 64, Właściciel Bogdan Kuczyński 16-300 Augustów ul. Saperów 3.

– dyplom I stopnia, lok. 4

przyznano psu KEN Goniec Podlaski – gończy polski, PKR.KW.VI-891/GP, Krzysztofa Bucko z Gródka,

– dyplom II stopnia, lok. 5

przyznano psu ARKAN z Carskiej Nory – niemiecki terier myśliwski PKR.III-70354, Leszka Czokajło z Augustowa,

– dyplom II stopnia, lok. 6

przyznano psu OSTRY z Beskidzkiego Matecznika – gończy polski, PKR.WU.VI-15178, Karoliny Szymańskiej z Warszawy,

– dyplom II stopnia, lok. 7

przyznano suce Gończa Ostoja (FC(I) TARCZA – gończy polski, Mirosława Sobolewskiego z Augustowa,

– dyplom III stopnia, lok. 8

przyznano psu Gończa Ostoja PROMYK – gończy polski, Leszka Czokajło z Augustowa,

– dyplom III stopnia, lok. 9

przyznano psu CAR FCI354 – gończy polski, Mirosława Sobolewskiego z Augustowa,

– lokatę 10 bez dyplomu

Przyznano suce AMELKA El-Halem – gończy polski, Bogdana Kuczyńskiego z Augustowa

– lokatę 11 bez dyplomu

przyznano psu ETOS z Elklandu – gończy polski, Wojciecha Głowackiego z Choroszczy.

Ponadto jeden pies nie odnalazł dzika w regulaminowym czasie.

Podsumowania i wręczenia dyplomów oraz nagród a także zakończenia konkursu dokonał: Zastępca Prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej w Łomży Kol. Jarosław Matysiewicz przy udziale Sędziego Głównego Kol. Jerzego Wielocha i Przewodniczącego Komisji Upowszechniania Psa Myśliwskiego Kol. Stanisława Purcela.

Galeria zdjęć z Konkursu

Previous Obchody 90-lecia PZŁ w okręgu łomżyńskim
Next Regionalny Konkurs Posokowców i Tropowców Łomża 2014